MCK Sokół

         


WYDARZENIA

 • Sukcesy KTT AXIS

Miniony weekend był bardzo udany dla par tańczących w działającym przy MCK SOKÓŁ Klubie Tańca Towarzyskiego AXIS . W VII Gliwickich Spotkaniach Tanecznych w dniu 10 października para Dominika Mliczek i Michał Majda, startująca w kategorii 14-15 lat w klasie "B", wytańczyła II miejsce w tańcach latynoamerykańskich. Dzień później - 11 października - w Jadownikach k/ Brzeska w turnieju o Puchar Burmistrza Brzeska, para KTT AXIS - Jadwiga Stypuła i Przemysław Mąka (na zdj.) - zajęła I miejsce w tańcach latynoamerykańskich w klasie "B" pow. 15 lat. Gratulujemy! Więcej o KTT AXIS - tutaj.

 • Uroczystość wręczenia Medalu GLORIA ARTIS Pani Barbarze Paluch

Z radością informujemy, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pan Bogdan Zdrojewski przyznał Pani Barbarze Paluch Brązowy Medal Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS. Odznaczenie zostanie wręczone 15 października br. o godz. 18.00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przed spektaklem "Jesus Christ Superstar" w reżyserii Antoniusza Dietziusa, w interpretacji Młodzieżowego Teatru Muzycznego w Pionkach. Więcej - kliknij tutaj.

 • Jesus Christ Superstar - rock opera w II aktach

W ramach cyklu My, Małopolanie 15 października (czwartek) o godz. 18.00 wiecznie aktualny, wzruszający i poruszający musical. Historia, o której każdy słyszał, ale nie każdy miał na tyle odwagi aby zmierzyć się z nią osobiście. Historia, która od ponad 2000 lat nie traci na swej wartości - Jesus Christ Superstar w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Muzycznego w Pionkach . Wstęp wolny.

Szczegóły - tutaj.


 

 • Koncert w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Instytucja Promocji i Upowszechniania Kultury SILESIA w Katowicach oraz Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu serdecznie zapraszają na KONCERT W ROCZNICĘ PONTYFIKATU JANA PAWŁA II w ramach XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. 16 października (piątek) 2009, godz. 19.00 Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Wstęp wolny.

Szczegóły - tutaj.

 

 • Karpaty OFFer w Krakowie

Już wkrótce, 18 października (niedziela) o godz. 19.00, w Muzeum Sztuki i Techniki Japonskiej MANGGHA w Krakowie będzie miała miejsce jesienna edycja Festiwalu Karpaty OFFer.

Szczegóły - tutaj. Zapraszamy!

 

 • Orkiestra Koncertowa Sił Powietrznych USA w Europie - koncert

W przyszły czwartek w MCK SOKÓŁ koncert Orkiestry Koncertowej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie. Orkiestra odbywająca polskie tournée dla upamiętnienia 90. Rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i USA, zawita do Nowego Sącza 22 października (czwartek). Początek koncertu - godz. 18.00.

Szczegóły - tutaj.

 

 • Koncert "W górach jest wszystko co kocham."

  Zapraszamy 24 października (sobota) 2009 r. o godz. 18.00 do sali im. Romana Sichrawy na koncert "W górach jest wszystko co kocham.". W tegorocznym koncercie wystąpią: Basia Beuth, Dom o Zielonych Progach oraz Tomasz Jarmużewski. Koncert poprowadzi Bartłomiej Zgorzelski. Na koncercie będzie można usłyszeć piosenki z najnowszej płyty "W górach jest wszystko co kocham. VII cz.". Bilety w cenie 15 zł (ulgowy) oraz 25 zł (normalny) do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ.

  Szczegóły - tutaj.


 • KINO

  • REKOLEKCJE FILMOWE NIEOBOWIĄZKOWE...

  Kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji... odbędzie się 23 paździenika (piątek) o godz. 17.30 - film BELLISSIMA w reż. Artura urbańskiego, a spotkanie poprowadzi polonista Grzegorz Rapcia. Szczegóły - tutaj.

  • Repertuar kin SOKÓŁ i KROKUS...

  ...znajdziesz tutaj

   


  GALERIA

  • GRA NICI - KORONKA KLOCKOWA - wystawa

  Jak co roku w październiku zapraszamy serdecznie do Galerii SOKÓŁ na wystawę poświęconą współczesnej koronce klockowej. Tym razem swoje niezwykłe prace prezentuje czeska artystka Iva Prošková. Wystawa potrwa do 4 listopada.

  Szczegóły: tutaj.

   

  • Galeria Sztuki Współczesnej - relacja z budowy

  Zapraszamy na stronę internetową wznoszonej Galerii Sztuki Współczesnej - www.gsw-ns.pl, gdzie na bieżąco można śledzić postępy prac budowlanych.

   

   

   


  ZAPOWIEDZI

  • SŁOWO POETY - Zbigniew Dmitroca

  29 października 2009 o godz. 18.00 (sala im. R. Sichrawy) odbędzie się kolejny wieczór literacki z cyklu SŁOWO POETY. Bohaterem spotkania będzie Zbigniew Dmitroca. W części muzycznej wieczoru wystąpi Adam Zalas (gitara klasyczna). Wstęp wolny za zaproszeniami - osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Magdaleną Baran tel. 018/448 26 34; e-mail: m.baran[at]mcksokol.pl.

  Szczegóły - tutaj.

   

   

  • XV Sądecki Festiwal Muzyczny IUBILAEI CANTUS

  Zapraszamy na piętnastą edycję Sądeckiego Festiwalu Muzycznego IUBILAEI CANTUS, który potrwa w dniach 7 - 15 listopadaRezerwacja i sprzedaż biletów na wydarzenia Festiwalu w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, tel. 018 44 82 643, czynnej w dni powszednie w godzinach  8.00-20.00, w soboty i niedziele w godzinach 15.00-20.00) od 21 października, rezerwacja telefoniczna od 22 października (w miarę wolnych miejsc). 

  Szczegółowy program Festiwalu - tutaj.

   

   


  WARSZTATY, EDUKACJA 

  • Podyplomowe Studia z Wiedzy o Kulturze, Filozofii i Etyki - nowy nabór

  Wyższa Szkoła Filozoficzno - Pedagogiczna IGNATIANUM z Krakowa oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - mając na uwadze potrzebę podnoszenia kwalifikacji nauczycieli oraz osób zajmujących się zarządzaniem w kulturze - organizują  Podyplomowe Studia z Wiedzy o Kulturze, Filozofii i Etyki, które prowadzone są w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Dla osób posiadających uprawnienia pedagogiczne studia dają uprawnienia nauczycielskie w zakresie filozofii, etyki i wiedzy o kulturze.Zapisy na kolejną edycję przyjmowane są do 24 października 2009 r.Szczegóły - tutaj .

   

  • XIX Forum Księgowych Instytucji Kultury

  14 października w Ośrodku Wypoczynkowo - Szkoleniowym GÓRNIK w Krynicy - Zdroju rozpoczęło się XIX Forum Księgowych Instytucji Kultury, którego organizatorem jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Do udziału w szkoleniu zgłosiło się 81 osób z 7 województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego oraz śląskiego. Forum potrwa do 16 października. Szczegóły - tutaj.

  • Atrybuty kolędnicze - warsztaty

  MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, w ramach cyklu "Nasze Dziedzictwo", organizuje II część warsztatów artystycznych poświęconych atrybutom kolędniczym. Tematem zajęć będą tradycyjne formy kolędowania: SZOPKA, HERODY, SZCZODROKI  Pierwsze spotkanie odbyło się 9-10 października, kolejne w dniach 23-24 października.

  • Akademia Słowa - zajęcia w październiku

  Kolejne zajęcia z cyklu AKADEMIA SŁOWA odbędą się 19 października br. o godz. 10.00 w sali im. Bolesława Barbackiego MCK SOKÓŁ. Zajęcia nt. "Podstaw dykcji" poprowadzi dr Ziuta Zającówna - aktorka, reżyser, wykładowca dykcji krakowskiej PWST.

   

  • XXIX Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne

  XXIX Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne organizowane w Limanowej przy XXXV Festiwalu Folklorystycznym LIMANOWSKA SŁAZA, odbędzie się w dniach 5 - 9 listopada 2009. Tematem tegorocznego seminarium będzie Folklor Górali Spiskich. Szczegóły - tutaj.

  • Seminarium FOLKLOR REGIONU KRAKOWSKIEGO - poznajemy swoje dziedzictwo

  Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mogilanach zapraszają wszystkich zainteresowanych kulturą ludową regionu krakowskiego na jednodniowe, bezpłatne seminarium folklorystyczne pn. FOLKLOR REGIONU KRAKOWSKIEGO - poznajemy swoje dziedzictwo, które odbędzie się w dniu 17 listopada w Ośrodku Konferencyjnym PAN w Mogilanach. Zgłoszenia do dnia 6 listopada. Szczegóły - tutaj.

  • VIII Konferencja Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury

  Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza do udziału w VIII Konferencji Dyrektorów Samorządowych Instytucji Kultury, która odbędzie się w dniach 18 - 20 listopada 2009 r. w Ośrodku Konferencyjno - Wczasowym BEL - AMI w Zakopanem. Zgłoszenia przyjmowane są w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 listopada 2009 r. Szczegóły - tutaj.

  • WARSZTATY TEATRALNE 2009/2010

  Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza instruktorów teatralnych oraz nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych do udziału w WARSZTATACH TEATRALNYCH, które organizowane są w Nowym Sączu i Krakowie. Zapraszamy zarówno tych, którzy już korzystali z tej formy kształcenia, jak i początkujących animatorów Ruchu Teatralnego i Kultury Żywego Słowa. Zgłoszenia do 8 listopada 2009 r. Szczegóły - tutaj.

  • Małopolskie Warsztaty Dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

  Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu organizuje w dniach 27 - 29 listopada 2009 r. Małopolskie Warsztaty Dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 listopada (ilość miejsc ograniczona). Szczegóły - tutaj.

   

   


  KONTAKT

  Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
  33-300 Nowy Sącz ul. Długosza 3
  tel. 018 / 44 82 610,
  www.mcksokol.pl , e-mail: kontakt@mcksokol.pl
  Kasa (rezerwacje, bilety) tel. 018 / 44 82 643
  Dział Promocji i Marketingu
  Janusz Wójcik, tel. 018 / 44 82 652,
  j.wojcik@mcksokol.pl

  « Powrót do listy